By oktober 14, 2017 12:15 pm Lees verder →

Korte biografie van scheidende bisschop Frans Wiertz: 9 dec.dankviering en afscheidsreceptie

Roerdalen – Hier volgt een korte biografie van mgr Frans Wiertz, bisschop van Roermond, die in december vertrekt vanwege zijn gezondheid: hij heeft verminderd zicht en slechte ogen.

Afscheid
Op zaterdag 9 december is er om 10.30 uur in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond een feestelijke dankviering. Aansluitend vindt een receptie plaats in Theaterhotel De Oranjerie in Roermond. Na zijn terugtreden gaat bisschop Wiertz in Maastricht wonen.

Geboren:
2 december 1942, Kerkrade

Opleiding:
Gymnasium A aan het voormalig kleinseminarie Rolduc, Kerkrade
Priesteropleiding aan het voormalig Grootseminarie Roermond, Roermond

Priesterwijding:
30 maart 1968

Pastorale functies:
Kapelaan van de HH. Petrus & Paulusparochie, Schaesberg van 21 november 1968 tot 1 februari 1977
Pastoor van de parochie i.o HH. Monulphus en Gondulphus, Maastricht-De Heeg van 1 februari 1977 tot 1 april 1981
Pastoor van de parochie HH. Monulphus en Gondulphus, Maastricht-De Heeg van 1 april 1981 tot 15 juni 1985
Pastoor-deken van Hoensbroek van 15 juni 1985 tot 1 maart 1991
Pastoor-deken van Heerlen van 1 maart 1991 tot 10 juli 1993
Benoemd tot bisschop van Roermond op 10 juli 1993
Bisschop gewijd te Roermond door Kardinaal Simonis en geïnstalleerd op 25 september 1993

Overige functies:
Geruime tijd vicevoorzitter van de Nederlandse Bisschoppenconferentie
Voorzitter Beleidscommissie voor Communicatie en Media (BCCM) van de Nederlandse Bisschoppenconferentie
Enkele jaren voorzitter van de Duitstalige commissie van de Europese Mediabisschoppen (CEEM)