Ga naar de inhoud

RoerdalJournaal

Het lokale nieuws voor Roerdalen

Menu
Menu

Roerdaljournaal.nl: Van Gaal: spelers ‘pakken’ mijn visie over…

Geplaatst op 9 september 20212 oktober 2021 door admin

Roerdalen –

Van Gaal ziet Oranje groeien: ‘Spelers hebben mijn visie geaccepteerd’

Bron: NU.nl

Van Gaal ziet Oranje groeien: 'Spelers hebben mijn visie geaccepteerd'

Louis van Gaal sloot zijn eerste interlandperiode sinds zijn terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal dinsdag af met een indrukwekkende 6-1-zege op directe concurrent Turkije. Toch denkt hij dat het Nederlands elftal zijn plafond nog lang niet heeft bereikt.

“Ik denk dat het vanaf nu alleen maar beter wordt”, concludeerde Van Gaal tevreden bij de NOS. “We gaan nu automatismen krijgen. Alle spelers weten wat ze moeten doen. Ik heb op het eind ook veel gewisseld zodat ook de andere spelers zich de visie eigen kunnen maken.”

Van Gaal zag dat Oranje de tegenstander vanaf het begin bij de keel greep en haast geen moment verslapte. “We hebben met totale pressie gespeeld en de jongens hebben dat negentig minuten volgehouden. Dat is niet normaal.”

Volgens de bondscoach is dat het bewijs dat zijn aanpak snel zijn vruchten afwerpt. “Ik heb mijn visie op deze groep geprojecteerd”, concludeerde hij. “Dat is altijd maar afwachten, want als ze mijn visie niet accepteren, wordt het moeilijk. Maar vanaf de eerste dag heb ik het gevoel dat ze me accepteren, ondanks alle regels.”

Toch had Van Gaal ondanks de ruime zege ook een punt van kritiek. “Ik vind dat we nog steeds te onzorgvuldig waren. Zeker bij balbezit kan het nog veel beter.”

‘De spelers willen alles doen voor elkaar’

Van Gaal, die bezig is aan zijn derde termijn als bondscoach, gaf eerder al te kennen dat het huidige Oranje de gretigste ploeg is waarmee hij ooit gewerkt heeft. Na de galavoorstelling tegen Turkije kon hij die woorden alleen maar onderstrepen.

“Het is een blije groep. De spelers willen alles doen voor elkaar. Als we met een goed plan komen, dan willen ze dat uitvoeren. Dat vertelde ik al na de wedstrijden tegen Noorwegen en Montenegro en dat zeg ik nu weer.”

Met dertien punten uit zes wedstrijden deelt Nederland de eerste plaats in groep G met Noorwegen, dat wel een veel minder doelsaldo heeft dan Oranje. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer twee is veroordeeld tot het spelen van play-offs.

“Onze belangrijkste ambitie is om het WK te halen”, benadrukte Van Gaal. “Dat hebben we nu weer helemaal in eigen hand en dat is heel knap.”

Recente berichten

  • Keukenhof 2022 trok liefst 1,1 miljoen bezoekers: geslaagd!
  • Roerdaljournaal.nl: Oekraïne wint songfestival, Nederland elfde
  • Roerdaljournaal.nl: let op wanneer uw computer “vast” loopt: mogelijk oplichting, zo is de waarschuwing!
  • Roerdaljournaal.nl: Gaat Fortuna het redden en in de eredivisie blijven: vanmiddag mogelijk al beslissingen
  • Roerdaljournaal.nl: publicaties in kranten onthullen meer over D66, dat vandaag gevolgen bespreekt met leden in congres

Recente reacties

  • Roerdaljournaal.nl: Recept: hoe maak ik Speculaas Crumble? – RoerdalJournaal op Roerdaljournaal.nl: Recept: hoe maak ik Speculaas Crumble?

Archieven

  • mei 2022
  • april 2022
  • maart 2022
  • februari 2022
  • januari 2022
  • december 2021
  • november 2021
  • oktober 2021
  • september 2021
  • augustus 2021
  • juli 2021
  • juni 2021
  • januari 2021

Categorieën

  • Geen categorie

Meta

  • Inloggen
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

/

© 2022 RoerdalJournaal | Aangedreven door Minimalist Blog WordPress thema