Ga naar de inhoud

RoerdalJournaal

Het lokale nieuwsji voor Roerdalen en verdere info

Menu
Menu

Tour 2021: De etappe van vandaag nader bekeken : …sprinters of vluchters?

Geplaatst op 6 juli 2021 door admin

Roerdalen –

TOUR DE FRANCE 2021 PARCOURS ETAPPE 10: ALBERTVILLE – VALENCE

Tour de France 2021 etappe 10

Slideshow 1/7Dinsdag 6 juli – In de 10e etappe zet de Tour de France koers naar het zuiden. Na de start in Albertville rijden de renners via de dalen van de Isère en de Rhône in 190,7 kilometer naar Valence.

In startplaats Albertville kijken ze niet op van een wielerpeloton meer of minder. Met uitzondering van vorig jaar was de Tour of het Critérium du Dauphiné ieder jaar wel in het stadje in de uitlopers van de Alpen. Meestal gaat het dan de bergen in, maar dat is in de Tour van dit jaar niet het geval. 

De renners koersen zuidwestwaarts naar Valence en de bergen blinken juist uit door afwezigheid. Slechts eenmaal zijn er punten voor de bollentrui te winnen. Op de Col de Couz, een klimmetje – of nee, meer een opgevoerd vals plat van 7,4 kilometer à 2,8% -, dat de renners na 58,5 kilometer achter zich laten. Het parcours kun je op z’n best glooiend noemen, maar eigenlijk is het gewoon vlak.

Driemaal eerder finishte de Ronde van Frankrijk in Valence. Na een eerste schuchtere kennismaking in 1996 (winst Chepe González) begint de liefde de laatste jaren te groeien. In 2015 sprintte André Greipel er naar de ritzege (voor John Degenkolb en Alexander Kristoff) en in 2018 was Peter Sagan de gevierde man door Alexander Kristoff en Arnaud Démare zijn achterwiel te tonen.

Charly Mottet werd in Valence geboren. Hij won de Ronde van Lombardije in 1988 en dankt zijn faam vooral aan het feit dat hij in alle Grote Rondes overwinningen vierde. In de Tour was hij zelfs driemaal succesvol. Van de huidige generatie wielrenners stond de wieg van Axel Domont in Valence.

De eerste drie renners aan de meet krijgen 10, 6 en 4 bonificatieseconden. 

Recente berichten

  • Roerdalen – Rafael van der Vaart zou Alen Halilovic dolgraag in het shirt van Ajax willen zien, zo zegt de analist maandagavond d tafelgast in Rondoop Ziggo Sport. De voormalig middenvelder is zeer gecharmeerd van de 27-jarige smaakmaker van Fortuna Sittard, die volgens hem het niveau van Ajax gemakkelijk aankan. Als Van der Vaart het voor het zeggen had, had Halilovic nu ‘op 10’ gespeeld in de Johan Cruijff ArenA. “Hij is nog steeds op te halen!
  • Roerdaljournaal.nl: pas op voor fraudeurs!
  • Roerdaljournaal.nl: Reactie provincie Limburg op Miljoenen nota kabinet RutteIV 2023 voor2024
  • Roerdaljournaal.nl: Dit weekeinde najaarskermis in Postert tm dinsdag
  • Roerdaljournaal.nl: Gemeente Roerdalen in alle kerkdorpen in actie tegen eenzaamheid

Recente reacties

    Archieven

    • september 2023
    • augustus 2023
    • juli 2023
    • juni 2023
    • mei 2023
    • april 2023
    • maart 2023
    • februari 2023
    • januari 2023
    • december 2022
    • november 2022
    • oktober 2022
    • september 2022
    • augustus 2022
    • juli 2022
    • juni 2022
    • mei 2022
    • april 2022
    • maart 2022
    • februari 2022
    • januari 2022
    • december 2021
    • november 2021
    • oktober 2021
    • september 2021
    • augustus 2021
    • juli 2021
    • juni 2021
    • januari 2021

    Categorieën

    • Geen categorie

    Meta

    • Inloggen
    • Berichten feed
    • Reacties feed
    • WordPress.org

    /

    © 2023 RoerdalJournaal | Aangedreven door Minimalist Blog WordPress thema