By juni 1, 2016 12:11 pm Lees verder →

Wist u…( week 22 in 2016) ( met speelschema EK 2016)

Wist u..

…dat we onze EK-2016 voorbeschouwing van vorige week voortzetten met feitjes en het volledige speelschema met data en tijden

…dat dit keer het EK het eerste toernooi is van 24 landen met vijf debutanten.

…dat de start volgende week vrijdag is met de openingswedstrijd om 21 uur tussen gastland Frankrijk-Roemenie

…dat Albanie, Noord-Ierland, Slowakije, Wales en IJsland geven in Frankrijk voor het eerst acte de presence en dat brengt het aantal landen dat ooit heeft meegedaan aan het EK op 36.

.. .dat het voor Albanie en IJsland bovendien het eerste grote toernooi ooit wordt; Slowakije (2010), Wales (1958) en Noord-Ierland (1958, 1982, 1986) waren al eens aanwezig op een WK.

…dat 4 jaar geleden bij het EK maakte alleen gastland Oekraine zijn debuut

…dat we hier het totale speelschema weergeven van het EK 2016 in Frankrijk. Frankrijk heeft zich als gastland automatisch geplaatst en hoefde zich niet te kwalificeren. Belgie is ingedeeld in Groep E, samen met Italië, Zweden en Ierland.

…dat Speelschema Groep A als volgt is: Wedstrijd 1 op 10 juni 2016 om 21:00 in Saint-Denis: Frankrijk-Roemenië; wedstrijd 2 op 11 juni 2016 om 15:00 in Lens: Albanie-Zwitserland; 3 op 15 juni 2016 om 18:00 te Paris: Roemenie-Zwitserland; 4 op 15 juni 2016 om 21:00 te Marseille: Frankrijk-Albanie; 5 op 19 juni 2016 om 21:00 te Lyon: Roemenie-Albanie; 6 op 19 juni 2016 om 21:00 te Villeneuve-d’Ascq: Zwitserland-Frankrijk

…dat Speelschema Groep B eruit ziet als volgt: wedstrijd 7 oP 11-06-16 om 18:00 te Bordeaux: Wales-Slowakije; 8 op 11-06-16 om 21:00 te Marseille: Engeland-Rusland; 9 op 15-06-16 om 15:00 te Villeneuve-d’Ascq: Rusland-Slowakije; 10 op 16-06-16 om 15:00 te Lens: Engeland-Wales; 11 op 20-06-16 om 21:00 te Toulouse: Slowakije-Engeland; 12 op 20-06-16 om 21:00 te Saint-Etienne: Rusland-Wales.

…dat Speelschema Groep C eruit ziet als volgt: wedstrijd 13 op 12-06-16 om 18:00 te Nice: Polen-Noord-Ierland; 14 op 12-06-16 om 21:00 te Villeneuve-d’Ascq: Duitsland-Oekraine; 15 op 16-06-16 om 18:00 te Lyon: Oekraiene-Noord-Ierland; 16 op 16-06-16 om 21:00 te Saint-Denis: Duitsland-Polen; 17 op 21-06-16 om 18:00te Marseille: Oekraine-Polen; 18 op 21-06-16 om 18:00 te Paris: Noord-Ierland-Duitsland

… dat het speelschema van Groep D als volgt is: wedstrijd 19 op 12-06-16 om 15:00 te Paris: Turkije-Kroatie; 20 op 13-06-16 om 15:00 te Toulouse: Spanje-Tsjechie; 21 op 17-06-16 om 18:00 te St-Etienne: Tsjechië-Kroatie; 22 op 17-06-16 om 21:00 te Nice: Spanje-Turkije; 23 op p21-06-16 om 21:00 te Lens Tsjechie-Turkije; 24 op 21-06-16 om 21:00 te Bordeaux: Kroatie-Spanje

….dat we inmiddels bij het Speelschema in groep E zitten: wedstrijd 25 op 13-06-16 om 18:00 in Saint-Denis: Ierland-Zweden; 26 op 13-06-16 om 21:00 te Lyon: Belgie-Italie ; 27 op 17-06-16 om 15:00 te Toulouse: Italie-Zweden; 28 op 18-06-16 om 15:00 te Bordeaux: Belgien-Ierland; 29 op 22-06-16 om 21:00 te Villeneuve-d’Ascq: Italie-Ierland; 30 op 22-06-16 om 21:00 te Nice: Zweden-Belgie.

…dat we nu komen in het laatste speelschema voorronde Groep F: wedstrijd 31 op 14-06-16 om 18:00 te Bordeaux: Oostenrijk-Hongarije; 32 op 14-06-16 om 21:00 te Saint-Etienne: Portugal-IJsland; 33 op 18-06-16 om 18:00 te Marseille: IJsland-Hongarije; 34 op 18-06-16 om 21:00 te Paris: Portugal-Oostenrijk; 35 op 22-06-16 om 18:00 uur Saint-Denis: IJsland-Oostenrijk; 36 op 22-06-16 om 18:00 te Lyon: Hongarije-Portugal

… dat daarna de achtste finales komen (nummers 1 en 2 uit elke poule plus de 4 beste nrs 3) Speelschema Achtste Finales EK 2016 (de afvallers zijn naar huis en nu gaat het EK verder met de knock-out-rondes (wie verliest gaat naar huis): wedstrijd 37 op 25-06-16 om 15:00 te Saint-Etienne: 2e Poule A tegen 2e Poule C; wedstrijd 38 op 25-06-16 om 18:00 te Paris: Winnaar Poule B tegen 3e Poule A/C/D; duel 39 op 25-06-16 om 21:00 te Lens: Winnaar Poule D tegen 3e Poule B/E/F; wedstrijd 40 op 26-06-16 om 15:00 te Lyon: Winnaar Poule A tegen 3e Poule C/D/E; wedstrijd 41 op 26-06-16 om 18:00 te Villeneuve-d’Ascq: Winnaar Poule C tegen 3e Poule A/B/F; duel 42 op 26-06-16 om 21:00 te Toulouse: Winnaar Poule F tegen 2e Poule E; wedstrijd 43 op 27-06-16 om 18:00 te Saint-Denis: Winnaar Poule E tegen 2e Poule D; duel 44 op 27-06-16 om 21:00 te Nice: 2e Poule B tefen 2e Poule F.

…dat we in Speelschema Kwart Finales EK 2016 zitten met de laatste 8 landen: wedstrijd 45 op 30-06-16 om 21:00 te Marseille: Winnaar 37 tegen Winnaar 39; wedstrijd 46 op 01-07-16 om 21:00 tevVilleneuve-d’Ascq: Winnaar 38 tegen:l Winnaar 42; wedstrijd 47 op 02-07-16 om 21:00 te Bordeaux : Winnaar 41 tegen Winnaar 43; wedstrijd 48 op 03-07-16 om 21:00 te Saint-Denis: Winnaar 40 tegen Winnaar 44.

…dat we thans met de laatste 4 landen de ontknoping naderen in de Halve Finales EK 2016: wedstrijd 49 op 06-07-16 om 21:00 te Lyon : Winnaar 45 tegen Winnaar 46 en wedstrijd 50 op 07-07-16 om 21:00 te Marseille: Winnaar 47 tegen Winnaar 48 met als slot de
Finale op 10 juli 2016 om 21:00 uur te Parijs, Stade de France: Winnaar 49 tegen Winnaar 50.

….dat we besluiten met Posters dialect: (we blijven net als vorige week nog even op de kermis): eine sjtaaf, sjnorrezout en eine wienbol en get uulevelle oppe mert gelje ( = een zuurstok, likzout en likbal en speciale met spreuken verpakte snoepjes op de kermismarkt kopen); inne boetsjauto’s vare ( = met de botsauto’s/autoscooters gaan rijden); kerre-sel, grieperkes en vleegers zeen al oppe mert ( = de carroussel, grijpautomaten en speel-vliegtuigjes zijn al aangekomen op de kermis); heel vreuger ware doa auch ein sjommel en de paeedsjes biej ( =
in vroegere dagen behoorden ook een schommel en pony-rijden bij de kermis).(dit waas ’t ganse sjeema eekaa 2016: waem foebalt wiene woa taenge waem = dit was het totale schema EK 2016: wie voetbalt wanneer waar tegen wie)
(Copyright en samenstelling: Jacques Biermans)
———-



Posted in: algemeen