Ga naar de inhoud

RoerdalJournaal

Het lokale nieuws voor Roerdalen

Menu
Menu

Limburg: komende drie dagen extreem veel regen verwacht, en soms flitsen ; vrijdag ommekeer: naar beter weer

Geplaatst op 12 juli 2021 door admin

Roerdalen – Er komt veel, heel veel regen, meldt L1. Drie dagen lang en vrijdag wirdt get beter.

aandag blijft het op de meeste plaatsen nog droog, maar vanaf dinsdag trekken er meerdere fikse buien over de provincie.

Veel regen
Volgens Meteo Limburg wordt dinsdag gekenmerkt door langdurige perioden met regen. In de provincie kan zo’n 30 tot 50 millimeter vallen. En ook op woensdag en donderdag valt er veel regen. Dat kan gepaard gaan met een flits en een donderslag.

Weercomputers hebben berekend dat er in Zuid-Limburg van dinsdag tot en met donderdag ruim 100 millimeter regen ka vallen. Voor Midden-Limburg is dat 60 tot 80 millimeter en in het noordelijke deel van Noord-Limburg 30 tot 40 millimeter.

Code geel
Het KNMI heeft vanwege de verwachte hoeveelheid regen code geel afgegeven voor Limburg. De waarschuwing geldt van dinsdag 9:00 uur tot en met woensdag 7:00 uur. “Er kan met name in Limburg plaatselijk meer dan 50 millimeter regen vallen. Verkeer en buitenactiviteiten kunnen hiervan hinden ondervinden, lokaal kan ook wateroverlast ontstaan”, aldus het KNMI.

De gemeente Meerssen adviseert daarom met name de bewoners van risicogebieden om voorzorgsmaatregelen te treffen

Weersomslag
Op vrijdag wordt er een omslag van het weer verwacht, naar stabiel en droog zomerweer. De temperatuur blijft dan nog steken op normale waarden, maar vanaf het weekend stijgt dit naar zomerse warmte van meer dan 25 graden.

Recente berichten

  • Roerdaljournaal.nl: hoe doe je effectief ds
  • Roerdaljournaal.nl : hoe kun je gemakkelijker stoppen met roken: een aantal tips…
  • Roerdaljournaal.nl – Gewonde soldaten-ruil in oorlog Oekraïne-Rusland
  • Roerdaljournaal.nl: notaris-info : waarom je een erfenis kunt weigeren
  • Roerdaljournaal.nl: Fotoserie oefenen Posterholtse School voor Kinder-OLS

Recente reacties

  • Roerdaljournaal.nl: Recept: hoe maak ik Speculaas Crumble? – RoerdalJournaal op Roerdaljournaal.nl: Recept: hoe maak ik Speculaas Crumble?

Archieven

  • juli 2022
  • juni 2022
  • mei 2022
  • april 2022
  • maart 2022
  • februari 2022
  • januari 2022
  • december 2021
  • november 2021
  • oktober 2021
  • september 2021
  • augustus 2021
  • juli 2021
  • juni 2021
  • januari 2021

Categorieën

  • Geen categorie

Meta

  • Inloggen
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

/

© 2022 RoerdalJournaal | Aangedreven door Minimalist Blog WordPress thema